"Още не е ясно дали единният орган за борба с корупцията ще се управлява еднолично или от комисия", заяви вицепремиерът Меглена Кунева.
Според нея е по-добре управлението да е еднолично.
Тя съобщи, че законът, с който на практика у нас ще се възпроизведе успешният модел в Румъния за справяне с корупцията, ще е готов до дни.
"Законът ще е добре написан, остава да направим внимателен подбор на хората, които ще работят там. Те трябва да знаят, че ще са обект на много проверки", каза още Кунева.
Относно промените в Конституцията тя обясни, че на този етап не би предложила да се въведе индивидуалната конституционна жалба и възможността за законодателна инициатива на определен брой български граждани.
"Това е нещо, под което се подписвам, но сега най-важното е да не се изяжда времето за по-бързото приемане на тези конституционни промени, които ще дадат възможност на правосъдния министър Христо Иванов да е спокоен за Закона за съдената власт и аз бих се въздържала да ги внеса сега, а ще изчакам следваща промяна на Конституцията", отбеляза вицепремиерът.
Още от България
Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми
Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса
2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал
През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.
Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба
Борислав Сарафов подаде оставка от този пост. Членове на колегията отбелязаха, че ситуацията е без прецедент и се е наложило ВСС да действа, след като и.ф. главен прокурор не е предложила кандидат и никой от сегашните заместници в НСлС не е дал съгласие да заеме поста