От ГЕРБ предлагат връщане на ГДБОП от ДАНС в МВР. Предвижда се и възстановяване на конкурсното начало, както и председателят на ДАНС да се избира по предложение на Министерски съвет с указ на президента. Възобновява се и дирекцията "Национална полиция", която в момента е разделена на „Криминална" и „Охранителна".
Още от България
Първа копка на новия бул. „Копенхаген“ в София
На 28 август столичният кмет Васил Терзиев ще направи първа копка на строителството на новия столичен булевард „Копенхаген“
Мирчев: Най-сериозният проблем за управлението са троловете, не разпадът на институциите
"Проблемът е, че на властта ѝ е по-лесно да разговаря сама със себе си и после се сърди на алгоритъма, че не ѝ ръкопляска"
ЕРП Север спря тока на сгради в „Баба Алино“
Жители на имоти в комплекса заявиха, че са останали без електричество без предупреждение, макар че в тези къщи има постоянно живеещи семейства с деца и възрастни хора