8 Декември, 2025

Закопчаха пътни служители в Хасково, обвинени в корупция

Закопчаха пътни служители в Хасково, обвинени в корупция

Четирима служители на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" са задържани за корупция, съобщиха от прокуратурата.

Това са Даниел Х., Вихър В., Константин В. и Димитър М ., които работят в областния отдел на "Автомобилната администрация" в Хасково. Задържането им е станало на 18 ноември след проведена спецакция на ДАНС и МВР под ръководството на Окръжната прокуратура в Хасково.

Операцията е предприета след подаден сигнал в ДАНС за искане на подкуп от четиримата в Свиленград.

При обиски в домовете им и в служебните и личните им автомобили са иззети значителни суми в лева и валута, благородни метали и документи.

Пред съдия са били разпитани свидетели, които потвърждават искането и получаването на подкуп от четиримата задържани.

Предстои на Даниел, Вихър, Константин и Димитър да им бъдат повдигнати обвинения. Разследването срещу тях се води по чл.301 ал.1 от Наказателния кодекс.

Това е поредния случай на корупция в агенция "Автомобилна администрация". През лятото турски тираджия засне и пусна в интернет видеоклип как му иска пари пътния инспектор Петър Василев, за да не го закача.

Малко след това беше предприета чистка в държавната агенция, като 58 служители бяха уволнени заради корупция.

Сподели:

Коментари (0)

Румен Христов: Може да се иска оставката на премиер, но външни хора не могат да свалят лидер на партия

Румен Христов: Може да се иска оставката на премиер, но външни хора не могат да свалят лидер на партия

Според него задачата на партиите, които участват в парламентарните избори, е да си осигурят застъпници. “Защото, когато има във всяка секция застъпници на отделните формации, много трудно може комисията да се наговори."

Даниел Митов: МВР свърши основната си работа - да опази мирно протестиращите, без насилие

Даниел Митов: МВР свърши основната си работа - да опази мирно протестиращите, без насилие

Той коментира, че би могло да има много по-добра координация между полицията и организаторите на протеста, и ще разчита на тяхното съдействие за това: „Ако искат нещата да протекат мирно и спокойно – да си сътрудничим, без значение какво мислят за мен или за правителството – да мислят за хората на протеста.“  

Евакуираха с хеликоптер трима души от заседналия танкер от сенчестия флот на Русия

Евакуираха с хеликоптер трима души от заседналия танкер от сенчестия флот на Русия

„Получи се информация, че има трима членове на екипажа, които са в недобро здравословно състояние - по молба на корабособственика да бъдат евакуирани."