17 Юни, 2026

Закриват Обществения съвет към Фонда за лечение на деца

Закриват Обществения съвет към Фонда за лечение на деца

Закриват Обществения съвет към Фонда за лечение на деца. Това стана ясно на пресконференция в Министерството на здравеопазването.

Съветът обединява лекари, пациенти, неправителствени организации и представители на медиите, които взимат решения за терапията на най-малките.

Проектът за бюджет на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) предвижда от следващата година фондът да премине към НЗОК.

Министерството уверява, че децата ще продължат да ползват всички услуги, включително транспорт, престой в чужбина и преводач.

Управителят на касата изтъкна, че голяма част от решенията за лечение на деца са постъпвали в касата без оферта.
Сподели:
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Коментари (0)