11 Април, 2026

Заловиха 4.3 кг кокаин на Аерогара "София"

Заловиха 4.3 кг кокаин на Аерогара "София"

4.3 кг кокаин задържаха митнически служители от отдел „Борба с наркотрафика" към Митница Аерогара "София".Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Митници".

Наркотикът е открит в багажа на полски гражданин, пристигащ от Сантяго, Чили. На база анализ на риска митническите служители селектират пътника за проверка и установяват, че освен личния си багаж, той пренася и една тонколона. В хода на митническата проверка прави впечатление, че тонколоната е манипулирана, изградени са й двойни стени и в образувалата се кухина са укрити правоъгълни пакети, увити във фолио и съдържащи бяло прахообразно вещество.

При полеви наркотест веществото е реагирало положително на кокаин.При оперативно-издирвателни действия на територията на София са задържани получателите на пратката - един нигерийски и един български гражданин. В последвалите действия са участвали и служители на отдел "Наркотици" в ГДБОП.

Образувано е досъдебно производство по описа на Митница Аерогара София, а разследването е под ръководството на Софийска градска прокуратура. Лицата са с наложена постоянна мярка за неотклонение - задържане под стража.
Ако бъде реализирано на улицата, подобно количество наркотично вещество би донесло приход от 2.5 млн. лева.

Сподели:

Коментари (0)

Янкулов: Конституционният съд без никакво съмнение постанови, че Сарафов повече не може да  е и.д главен прокурор

Янкулов: Конституционният съд без никакво съмнение постанови, че Сарафов повече не може да е и.д главен прокурор

По думите му казусът е толкова ясен, че той не бива под никаква форма да става някаква разменна монета на политическия терен

Сметната палата: Близо 2,5 пъти са се увеличили сигналите за конфликт на интереси

Сметната палата: Близо 2,5 пъти са се увеличили сигналите за конфликт на интереси

От февруари 2026 г., с промяна в Закона за Сметната палата, одитната институция изпълнява и част от дейността на закритата Комисия за противодействие на корупцията

БАБХ издирва 800 заклани агнета, насочени за унищожаване

БАБХ издирва 800 заклани агнета, насочени за унищожаване

Не е изключено количества от тези партиди да са достигнали до търговската мрежа. Издирването на липсващите количества и изясняването на тяхното движение продължава в координация с компетентните органи