29 Април, 2026

Зам.-кметът по финанси временно поема транспорта

Зам.-кметът по финанси временно поема транспорта

Зам.-кметът по финанси Дончо Барбалов ще поеме и ресор транспорт в Столичната община. Това съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова.

Барбалов ще заема поста, след като Любомир Христов подаде оставка заради скандала с обществена поръчка за "депутатските спирки" в София.

Директорите на дирекции продължават да работят. Имам цялата информация от господин Христов за движението и работата по различните проекти, включително по проекта за интегриран градски транспорт докъде са стигнали, така че със сигурност ще направим всичко възможно да не се спира работата по нито един проект. Ще продължим да работим нормално, заяви Фандъкова цитирана от БНР. От думите й стана ясно, че за мястото на Христов ще се търси добре образован експерт, който може да влезе с летящ старт в работата и има добри комуникативни умения, човек, който да може да влезе с летящ старт, за да не се прекъсва работата.

Сподели:

Коментари (0)

Юлиан Попов спря плана за Витоша и обяви създаване на нов

Юлиан Попов спря плана за Витоша и обяви създаване на нов

"Новият план ще се възложи от МОСВ, ще се основава на широки консултации със заинтересованите страни, нови данни извлечени от пълно заснемане на региона с последни технологии и детайлен анализ на данните."

Антон Кутев: Искаме бърза и качествена промяна

Антон Кутев: Искаме бърза и качествена промяна

Бъдещият депутат в 52 Народно събрание от коалицията "Прогресивна България" на Румен Радев отказа да назове конкретни имена, които ще оглавят парламента, който започва да заседава от утре. Не каза и имената на бъдещи министри. Той посочи, че те ще бъдат оповестени от лидера на коалицията.

Дъждовни облаци, валежи с грамотевици се придвижват от запад на изток

Дъждовни облаци, валежи с грамотевици се придвижват от запад на изток

Максималните температури - между 15° и 20°, в югозападните райони - до 23°. В София - около 18°. По високите върхове валежите ще са от сняг.