8 Февруари, 2026

Зам.-областен се снима пред турското знаме, Габрово му иска оставката

Зам.-областен се снима пред турското знаме, Габрово му иска оставката

Този път източникът на напрежение идва от столицата на българската възрожденска индустрия Габрово. Новоназначеният заместник-областен управител на района Кенан Ашиков, от ДПС провокира гражданското общество с арогантна снимка клекнал пред турското национално знаме. Само до преди часове тя е била демонстративно качена на личната Фейсбук страница на Ашиков, но вече е свалена, коментират форумци. Габровци са възмутени, че човекът, който трябва да представлява българската държава в областта парадира с чужда национална принадлежност. Те смятат, че провокацията му е наредена от ДПС, и искат незабавно Ашиков да бъде уволнен от премиера Орешарски. Гражданите настояват и за оставката на правителството, което с подобни политически назначения провокира етническия и религиозния мир в страната.

Ашиков е роден в Севлиево, а висшето си образование е завършил в скандалната Свищовска стопанска академия, която лъсна като учебно заведение, фабрикуващо висшисти от средите на ДПС, мутри и фолкпевици. Интересно е, че Ашиков, който обича да демонстрира с турското знаем е записал на Фейсбук страницата си, че владее само английски, но не и турски.

Сподели:

Коментари (0)

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Харалан Александров: Мистерията "Петрохан" е българската проекция на един мрачен свят

Социалният антрополог предупреждава, че драмата в „Петрохан“ отключва по-дълбоки страхове за семейството, родителството и разпада на усещането за сигурност в глобализирания свят

 Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Сигналът за буса е подаден от овчар към 9,20 часа тази сутрин, оперативните действия продължават

Криминален психолог: Мотивът за убийствата е ключ към разплитане смъртта на шестимата

Криминален психолог: Мотивът за убийствата е ключ към разплитане смъртта на шестимата

Според Неделчо Стойчев става дума за разширено самоубийство, но дали е така - предстои да бъде доказано или отхвърлено от разследването на мистерията "Петрохан"