Единият от двамата заместник-областни управители на Кърджали - Назми Мюмюн, е депозирал оставката си пред министър-председателя Бойко Борисов. В молбата си за освобождаване от длъжността той е посочил, че това е напълно осъзнат акт, плод на дълъг размисъл. "Считам, че това е правилната постъпка на всеки български гражданин, уважаващ демократичните ценности и държавността", пише Мюмюн. Той отбелязва, че е изпълнявал длъжността при управлението на кабинета "Орешарски" и служебното правителство на Георги Близнашки и пожелава успех на новото правителство.
"Обнадежден съм и ценя опитите Ви за отваряне на държавното ръководство към етническите малцинства", е написал в оставката си Назми Мюмюн.
Той е член на НС на БСП, отговорник за работата на БСП с изселническите организации и Народно-републиканската партия в Турция и заместник-председател на Областния съвет на БСП в Кърджали. Бе и временно изпълняващ длъжността "областен управител" на Кърджали по време на предизборната кампания на предсрочните парламентарни избори на 5 октомври.
Още от България
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите