Наложителна е оставка на Сидеров и всички негови министри от кабинета
Илиян Василев*
Москва активира троянския си кон в управляващата коалиция. Взет е курс към дестабилизация и нови избори. Заради Грипен и Македония. Нe e изключено да са подновили договорите за финансиране на Сидеров. Той не прави случайни неща.
Този статус е към днешната "проява" на Сидеров по БНТ(виж ТУК, б.р.). Това е сигнал от Москва, че няма да позволи нейните хора да играят против нейните интерес, дори ако са на власт. Сидеров отправи грубо предизвикателство към Борисов, възражда темата за националистите във властта. ЕНП преглътна родните националисти, но руските няма как. Няма друг ход за запазване на правителството освен
разграничение на патриотите от Сидеровите указания
за евразийска алтернатива на ЕС и НАТО.
Призовавам "десните" да не пропускат нито секунда за да поставят ребром въпроса пред Борисов -Сидеров е управляващ, има министри, има парламентарна власт. Какъв сигнал даваме на ЕС и НАТО - на съюзници и партньори?
А за всеки случай да преградят пътя за "уклончив" отговор - същия този Сидеров утре ще гласува за самолетите, за преворъжаването на армията, за еврозоната, за шенген, за договорите с Македония?
Никак не е препоръчително в такива жеги да се протестира - но бъдете готови. И като си спомня, че същият обикаляше известни с атлантическите си предпочитания министри на Борисов за да ги уверява, че той се е променил!?
Оставка господин Сидеров и изтегляне на всички негови министри. Ако не стане - разваляне на седянката. И ако трябва нови избори. Борисов знаеше, че Сидеров е кукла на конци.
Марешки е по-стойностен от него.
*Текстът е публикуван на фейсбук страницата на автора
Още от България
Ивайло Мирчев: България присъства на парада, но отсъства от решенията!
"Празният стол не защитава България, той я обезсилва и обезличава"
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха
Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година
Георги Касчиев: Пълна е деградацията на АЕЦ " Козлодуй", това е първа частна атомна централа
„Твърдят, че няма атомна централа на загуба, но нашата е на загуба. На входа стоят едни олигарси", категоричен е той