25 Февруари, 2026

Защо Селена Гомес посети тайно България?

Защо Селена Гомес посети тайно България?

Селена Гомес

Американската актриса е била инкогнито в страната ни за 24 часа
Холивудската звезда Селена Гомес тайно посети столичен ромски квартал. Невероятната на пръв поглед новина се оказа истина. Американската актриса е била инкогнито в страната ни за 24 часа. Екип на „Събуди се” тръгна по следите й, за да разбере кой доведе Селена Гомес в България и защо всичко толкова тайно.

За секретната визита в България световната звезда се похвали сама в социални мрежи. Тя била впечатлена от това, което видяла у нас.

Една от най-известните американски пеещи актриси, бивш тийн идол по време на връзката си с Джъстин Бийбър, посещава страната ни за втори път. Но когато през 2012-а пристига за снимките на филма "Бягство", всичко е официално. Тълпи еуфорични фенове я следват денонощно.

Посещението от миналата седмица обаче е анонимно. То е по покана на А21 - международна организация, която се бори с трафика на хора. Селена Гомес е техен доброволец.

За заплашителните размери на трафика на хора, считан в много държави за престъпление срещу човечеството, организации като А21 предупреждават от години. В Европа жертвите са основно от България.

Близо 70% от жертвите са експлоатирани сексуално. Останалите случаи са на трудова експлоатация, продажба на бебета, насилствени бракове и просия. Колкото и невероятно да ни се струва, предупреждават от А21, потенциална жертва на трафик е всеки. Моделът в случаите на сексуална експлоатация е най-прост.

А21 се борят всичко това с информационни кампании, обучават ученици, а три години разкриват и първата в България национална телефонна линия за борба с трафик на хора. На жертвите, които са успели да спасят, помагат с психолози и адвокати.

Как Селена Гомес ще се включи в това и ще посети ли страната ни отново - предстои да разберем.
Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в служебното правителство

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в служебното правителство

Според него отхвърлянето на ветото на президента Илияна Йотова в пленарна зала днес е било предсказуемо. "Както беше предсказуемо и гласуването на ПП-ДБ с Новото начало", добави той

Дечев отговори за „Петрохан“: Сериозни пропуски в оперативната работа още преди убийствата

Дечев отговори за „Петрохан“: Сериозни пропуски в оперативната работа още преди убийствата

"Проведох разговорите с екипите, които разследват, уверих, че няма да има уволнения, нито премествания. Няма да се меся в работата им", заяви служебният министър на вътрешните работи

Скандал в БСП - Крум Зарков изхвърли знакови лица от листите

Скандал в БСП - Крум Зарков изхвърли знакови лица от листите

Това са трима от кабинета „Желязков“, Драгомир Стойнев, Кирил Добрев, Мая Димитрова, Деян Дечев и Петър Кънев