Временно променят движението в пътен тунел „Траянови врата“ на автомагистрала „Tракия“. Днес и утре превозните средства ще трябва да се движат двупосочно в тръбата в посока Бургас.
Причината за реорганизацията е почистването след края на зимния сезон. Вече започнаха и ремонтите по основни пътища в страната.
Едно от трасетата, по които работата вече тече, е пътят към Гърция. Там ще се монтират обезопасителни мрежи, които да спрат постоянното свличане на скални маси по платното.
Плановете на пътната агенция са строителните дейности да приключат преди летния сезон. В момента това се случва в района на Мурсалево, скоро екипите ще се преместят и в самото Кресненско дефиле.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"