17 Януари, 2026

Затвориха гара в Париж заради бомбена заплаха

Затвориха гара в Париж заради бомбена заплаха

Френската полиция съобщи, че железопътната гара Изток в Париж е затворена и евакуирана след бомбена заплаха, на фона на усилията на властите да предотвратят ново насилие след най-кървавите терористични нападения от десетилетия, съобщи АП. 

Гарата е затворена "като предпазна мярка", посочил полицейски източник, който не пожелал да даде повече подробности.

Източната гара е една от основните железопътни гари в Париж, обслужваща градовете източно от столицата и съседните страни

По-рано днес прокуратурата съобщи, че 12 души са задържани при антитерористични операции в парижка област. Арестуваните са заподозрени за връзки с мъжа, извършил нападението срещу супермаркета за еврейски храни, който твърдеше, че е свързан с "Ислямска държава".

Сподели:

Коментари (0)

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

"Ще искаме главният прокурор да излезе от съдебната власт и да стане част от изпълнителната власт. Ще искаме Нова конституция, Велико народно събрание.“

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Националната среща стартира на 18 януари, от 16 часа в зала „Мусала“ на Интер Експо Център в София

Огнян Минчев:  Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Огнян Минчев: Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Европейските лидери не бива да се поддават на емоционална ескалация в отношенията с Вашингтон, защото има определени възможности, които могат да се използват при категорична позиция.