28 Юни, 2026

Затворник осъди държавата, килията била пренаселена

Затворник осъди държавата, килията била пренаселена

Крадец от Брезник осъди на първа инстанция Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" за престой в пренаселена килия в затвора в Бобов дол, пише "24 часа".

Петър изтърпявал наказание от 6 месеца за кражба от зъболекарски кабинет. Завел дело по Закона за отговорността на държавата за общо 10 хил. лева обезщетение заради претърпени притеснения, тревоги, физически и психически страдания по време на престоя си зад решетките. Твърди, че се влошило заболяването му на белия дроб, защото не били полагани адекватни медицински грижи.

Съдът в Кюстендил отхвърли иска му за неоказаната лекарска помощ, защото се установило, че е преглеждан няколко пъти от лекари и е настаняван в болница.

Магистратите обаче са категорични, че той е живял в пренаселено помещение от около 40 квадрата заедно с още 13 души. Заради това ГД "Изпълнение на наказанията" бе осъдена да му плати 600 лв. обезщетение.

Сподели:
Радев незабавно да прекрати опита да бъде закрита Комисията по досиетата

Радев незабавно да прекрати опита да бъде закрита Комисията по досиетата

Атлантическият съвет на България (АСБ) изразява в своя позиция, че подобен въпрос не следва да бъде решаван чрез бюджетни процедури, а чрез открит законодателен процес, с активно обществено участие

"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент

"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент

Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте

Коментари (0)