Ако констатираме, че споразумението ни не се изпълнява, аз лично ще предложа да напуснем мнозинството. Това заяви съпредседателят на ПГ на РБ Найден Зеленогорски.
"Ако коалицията ни заскърца по отношение на съдебната реформа, на антикорупционното законодателство, на електронното гласуване и изборното законодателство, очевидно ще стане, че имаме голям проблем. Още повече, че в нашата декларация ние сме заложили, че на третия месец трябва да се погледне какъв е напредъкът в съдебната реформа", продължи той. Не вярвам, че без значителен напредък в рамките на 36 месеца това скърцане ще бъде преодоляно, смята Зеленогорски.
След вчерашната среща на Борисов с помощник-държавния секретар на САЩ Виктория Нюланд бяха поети категорични ангажименти не само към нашите партньори от САЩ, но и към ЕС и се надявам бързо да ги изпълним, каза той. Ако констатираме, че споразумението ни не се изпълнява, аз лично ще предложа да напуснем мнозинството, подчерта Зеленогорски. "Ще го обсъдим в рамките на РБ на шестия месец и ако няма напредък по тези важни неща – съдебната реформа и антикорупционното законодателство, тогава ще се вземе единно общо решение. Но не искам това да звучи като ултиматум, а като едно притискане на екипите в министерствата и в НС да си свършим работата", посочи депутатът от РБ.
Още от България
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие
"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"