14 Март, 2026

Зеленогорски: Очаквайте разширяване на Реформаторския блок

Зеленогорски: Очаквайте разширяване на Реформаторския блок

Трима депутати са подписали декларацията, която ще е основа за преговори с ГЕРБ, подписали са и всички министри от РБ, надяваме се да се присъединят и други колеги от гражданската квота, заяви по БТВ Найден Зеленогорски от РБ. 

"На заседанието на ПГ имаше решение от всички за проиритетите, всички застанахме зад тях. В 80% от случаите имаше пълно съгласие с колегите. В известен смисъл имаме принос към европейската политическа практика. Радан Кънев остава съпредседател. След промените в Конституцията, отварящи път за реформа, трябва да се направят промени в Закона за съдебната власт", посочи Зеленогорски.

Той обясни, че РБ е единен, решенията се взимат с 2/3, така е взето и решението, че остават в мнозинството, каза още Зеленогорски. "Правилникът на НС позволява подобно нещо. Групата може да отзове с 2/3, но 2/3 няма нито една от двете групи. През март ще има общо събрание на ДСБ, тогава те ще решат дали остават в блока, или ще започнат нов проект на Радан Кънев. "Не искам да се меся в детайлите на други партии. Аз лично настоявам и правя всичко възможно блокът да не се разцепва", посочи още той и даде пример с БНД на Борислав Великов, който вече е изявл желание за включване в Блока. 

Ако се разпаднем, краят на този филм е ясен - нито една партия от автентичната десница не влиза в НС, предупреди Зеленогорски.

Сподели:

Коментари (0)

Апелативният съд оправда Боян Расате по делото за ЛГБТ центъра

Апелативният съд оправда Боян Расате по делото за ЛГБТ центъра

Магистратите са установили разминавания в показанията на свидетелите на обвинението

Експертен съвет гласува лагерът "Белене" да стане недвижима културна ценност - на ход е министърът

Експертен съвет гласува лагерът "Белене" да стане недвижима културна ценност - на ход е министърът

Специализираният експертен съвет за опазване на недвижимите културни ценности (СЕСОНКЦ) към Министерството на културата одобри предложението

Ивайло Мирчев: Отново саботираха енергийната комисия с липса на кворум

Ивайло Мирчев: Отново саботираха енергийната комисия с липса на кворум

По думите му, България губи 437 милиона евро