17 Юни, 2026

Зеленогорски: Още не знаем дали ДСБ ще преподпише коалиционното споразумение с ГЕРБ

Зеленогорски: Още не знаем дали ДСБ ще преподпише коалиционното споразумение с ГЕРБ

"Четирите партии в Реформаторския блок не знаят дали ДСБ ще подпише анекса към договора за общо управление с ГЕРБ, което трябва да бъде изготвено до утре, когато ще се гласува кандидатурата на Екатерина Захариева за нов правосъден министър", заяви съпредседателят на ПГ на РБ Найден Зеленогорски в кулоарите на парламента.

Зеленогорски обяви, че не обича резки изказвания и отказа да зададе ултимативни параметри на отношенията между РБ и ГЕРБ, по повод искането на някои от участниците, за изпълнението на задачите от анекса да бъде даден 6-месечен срок.

Той припомни че приоритетите на реформаторите, свързани със съдебната реформа,здравеопазването, образованието и енергетиката ще забегнат в бъдещия документ. 

Според него, прогнозата на лидера на ДПС Лютви Местан за предсрочни избори е несъстоятелна.

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)