Незаконното изсичане на горите не е проблем от днес, а от много време. За да опазим гората, трябва да обединим усилията си. Взели сме конкретни мерки, но е рано да се очакват бързи резултати, каза земеделският министър Десислава Танева пред bTV. В някои региони е много тежко положението, но работим, за да решим проблемите, добави тя и поясни, че екипите на горските са увеличени двойно, но има нужда от подкрепа на МВР, защото при проверка нарушителите скачат да ги бият..
Десислава Танева добави, че до края на годината ще се въведе електронна система за отчитане на добива и движението на дървесината. „Ще има ново маркиране на дървесината, която е за сеч. Ще следим и по-строго и самото движение на дървесината. Пак ще кажа, че работим по въпроса, но няма как да очакваме резултати за 2-3 месеца”, каза още министърът.
Още от България
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?
Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки
Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации
Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България
Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?
Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура