20 Май, 2026

Земеделците и царисти заиграват, готвят се за връщане във властта

Земеделците и царисти заиграват, готвят се за връщане във властта

 

„България на земеделците. На нас ни трябва единен и силен Земеделски съюз, а не отделни земеделски партии да се пришиват към една или друга водеща партия, за да влязат в парламента", категорични бяха участниците в Конгреса. 

Приветствие към земеделците най-напред отправиха лидерът на НДСВ Христина Христова и бившият външен министър Соломон Паси. Той сподели и най-новото нещо, което е научил през последните дни, а именно, че земеделците са въвели празника на българските будители. „Вие сте едни истински будители и продължавайте, в съюз с нас, да будите другите!", призова Соломон Паси.

От своя страна Христина Христова обърна специално внимание на обстановката, в която се провежда Конгресът. Тя припомни, че само преди дни страната ни е получила три звучни еврошамара - единият - след избора на конституционни съдии и заплахата от извънреден доклад на ЕК, вторият - писмото на зам.-председателя на ЕК, с което приканва българските власти да се погрижат за свободата на медиите и третият - думите на германския посланик, който алармира, че е цензуриран от столичен вестник. 

„Погледнете какво се случва в бюджета - нищо хубаво. Затова трябва да помислим за алтернатива на това управление, а Земеделският народен съюз има достатъчно потенциал, за да участва в тази алтернатива", категорична бе Христова.

Лидерът на Земеделския народен съюз Стефан Личев също заяви категорично, че бъдещето се крие в обединението.„Готови сме да направим всичко възможно, за да пуши един комин над земеделската къща", заяви той и допълни, че от неговата партия са готови на всякакви компромиси за историческото обединение на Земеделския съюз.

Сподели:

Коментари (0)

Партията на Радев заглуши опозицията, затрудни създаването на временни комисии

Партията на Радев заглуши опозицията, затрудни създаването на временни комисии

"Мотивите не значат нищо, защото колко силно аргументирано е едно предложение не зависи от броя на депутатите, каза Божидар Божанов от „Демократична България“

Калина Андролова: Румен Радев узурпира властта в шумотевицата около Дара! Вървим към царство

Калина Андролова: Румен Радев узурпира властта в шумотевицата около Дара! Вървим към царство

"Това е узурпиране на властта и установяване на диктат, завоалиран формално във форма на демократична среда", категорична е тя.

Весела Чернева: Радев търси съюзници в Германия, в ЕС ни питат къде ще се позиционира

Весела Чернева: Радев търси съюзници в Германия, в ЕС ни питат къде ще се позиционира

Тя подчерта още, че Европейският съюз трябва да се подготви за по-голяма самостоятелност в сферата на сигурността