Земетресение с магнитуд 3,4 бе усетено тази сутрин на територията на столицата.
Той е бил регистриран в 06.54 сутринта.
Според данните на НИГГГ-БАН епицентърът на труса е на дълбочина от 13,9 км, на територията на град Своге.
В района няма по-силни земетресения от 1980 г., твърдят сеизмолози. Тяхните оценки и прогнози за потенциала на района на Своге са, че той не е силно сеизмоопасен и не се очакват трусове, които да застрашават живота на хората, коментира за БТА проф. Емил Ботев, ръководител на департамента "Сеизмология" към Института по геофизика, геодезия и география към БАН.
Още от България
Румен Радев: Самолетите на САЩ напускат летището в София
На 29 май кабинетът прие решение за удължаване до 30 юни 2026 г. на срока на пребиваване на самолетите в България
МВР награди с плакет простреляния в САЩ български полицай
Кристиян Иванов от полицията на Атлантик сити бе тежко прострелян на 3 юни по време на полицейска операция на North Florida Ave
Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"
Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението