"Конструкцията на правителството е готова, в момента Бойко Борисов просто си съставя кабинет, напасват се позиции. Желаещи да подкрепят едно правителство има колкото искаш. Даже самата партия на г-н Борисов ще е изненадана от толкова много поддръжници.
Няма как БСП да бъде поставена под контрол и да участва в този миш-маш от партии", коментира за TV7 депутатът от БСП Жельо Бойчев.
По думите му, в БСП няма нагласа за широка коалиция с ГЕРБ.
"Това ще бъде безпринципна коалиция. Нашите избиратели ни отредиха ролята на опозиция, а ако всички влезем в управлението, къде ще остане народът".
Според Бойчев, нови избори ще поставят страната в още по-тежко положение, затова по-добрият вариант е да бъде съставено правителство.
Бойчев коментира, че радикални промени в ръководството на БСП са наложителни, но по-важно е да бъде променена партийната политика отвътре.
"Действията на БНБ по отношение на кризата в КТБ са разочароващи. Четири месеца се даваха противоречиви сигнали. Мисля, че вече имаме едно сериозно задължение към българското общество – истината за КТБ да излезе.
Трябва да се знае кой допусна да се създаде тази банка, да се разрасне като паразитна структура на гърба на държавата, да се финансират партии и медии, и в крайна сметка, да се стигне до тази ситуация", заяви Бойчев.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние