19 Май, 2026

Ж. Дол: Борисов поема огромната отговорност

Ж. Дол: Борисов поема огромната отговорност

Президентът на Европейската народна партия Жозеф Дол приветства избора на новото правителство, оглавявано от Бойко Борисов

"Искам да поздравя горещо Бойко Борисов за утвърждаването му за нов министър - председател на България и за формирането на правителствена коалиция.

Българските граждани възложиха на ГЕРБ и нейния лидер Бойко Борисов задачата за справяне с важните предизвикателства, пред които е изправена България, най-вече с икономическата криза.

Днес българският парламент потвърди този мандат и Борисов поема огромната отговорност да е начело на това коалиционно правителство в много важен момент за България. 

Той може да разчита на ЕНП и нашата пълна политическа подкрепа, за да се справи с тези предизвикателства.

Убеден съм също, че ГЕРБ и Реформаторският блок ще обединят усилията си за едно проевропейско правителство, което ще придвижи необходимите реформи за устойчиво развитие на България. 

Очаквам с нетърпение да продължим да работим с Бойко Борисов и лично да го поздравя по време на следващата ни Среща на върха на ЕНП", се казва в официално съобщение на президента на ЕНП Жозеф Дол.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

"Колеги управляващи, оберете си поне малко авторитарните желания"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

„Чувстваме се поласкани и се радваме, че избрахте Германия за първото си посещение“

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

"Настояваме бюджетният дефицит да бъде ограничен до 3% още през 2026 г. и да е най-много до 2,5% за 2027 г."