Нищо не е приключило, докато не е приключило - левицата е бъдещето на България заради мизерията, в която затънахме, изтъкна социалистът
При всички положения БС П ще се опита да състави правителство, коментира по bTV Валери Жаблянов от левицата, минути след като бяха обявени временните резултати от изборите.
" Всички си спомняме къде беше БСП преди година. Платформата ни ще се развива и ще печели нови привърженици, и от ГЕРБ трябва много сериозно да мислят за промяна. Левицата е бъдещето на България – заради мизерията, в която затънахме. Затова лявата промяна в България ще се реализира. Може да не е на тези избори, а на следващите – но ще се реализира”, подчерта Жаблянов.
По думите му общият резултат на БСП и „АБВ – Движение 21” е по-голям от този на ГЕРБ, но това е факт след удара, който Георги Първанов е нанесъл на БСП с отцепването на част от левицата.
„Нищо не е приключило, докато не е приключило. Трябва да се изчака финалният резултат, тъй като аритметиката не винаги е най-добрия подход”, коментира лидерът на АБВ Константин Проданов.
Още от България
Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът
Той подчерта, че основната задача на Министерството на земеделието и на Агенцията по храните остава гарантирането на безопасността на храните и възстановяването на доверието на потребителите чрез по-строг контрол и по-чести проверки
Жълт код за обилни валежи в по-голямата част от страната, температурите остават високи
По Черноморието остава слънчево и топло, в планините - се очаква купесто-дъждовна облачност, с краткотрайни валежи и гръмотевични бури
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно в Горна Оряховица, пътувал е за Румъния
Изпълнявал е полет от Египет до Крайова