7 Юли, 2026

Жълт код в 11 области заради обилни валежи

Жълт код в 11 области заради обилни валежи

На 20 септември в 11 области на страната е обявен жълт код заради обилните дъждове, които се очакват там, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

Кодът е в сила за областите Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Варна Добрич, Стара Загора и Сливен.

Очакват се количествата на валежите да достигнат до 35 л/кв. м, а на отделни места и повече.

При тази степен на предупреждение има възможност за локални наводнения. Възможно е да се наложи прекъсване на дейности на открито. Възможно е да има затруднения при шофиране заради намалена видимост и аквапланинг.

Сподели:
 Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.

Радев склони Ердоган:  "Чудесният"  договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.

Коментари (0)