Атмосферното налягане ще бъде значително по-високо от средното за декември
Днес ще бъде предимно облачно, на много места ще превалява сняг. Ще се образува снежна покривка, по-значителна в планинските райони.
Жълт код за обилен снеговалеж е обявен в 3 области - Смолян, Кърджали и Хасково.
Още преди обяд в югозападните райони валежите ще спрат и облачността ще се разкъса. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад и с него ще продължи да прониква студен въздух. Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по Черноморието до 2-3°, а максималните - между минус 1° и 4°.
Атмосферното налягане ще бъде значително по-високо от средното за декември.
Над планините се очаква да бъде облачно с валежи от сняг, значителни в Рило-Родопската област и в Предблакана. Снежната покривка ще продължи да се увеличава. Ще духа умерен вятър от север-северозапад и ще има снежни виелици, а по планинските проходи ще се образуват и навявания. Максимална температура на височина 1200 метра ще е около минус 5°, на 2000 метра – около минус 10°.
Над Черноморието ще бъде облачно с валежи, предимно от сняг. Ще духа до умерен северен вятър. Максимални температури на въздуха ще са между 3 - 5°.
Още от България
ТЕЦ "Бобов дол" спря работа
Същевременно прокуратурата в Кюстендил разпореди проверка по жабла на ръководството на ТЕЦ-а срещу денонощно онлайн излъчване в района на централата от камера, монтирана на близката планина Колош
Избухна пожар до жилищни комплекси край Слънчев бряг
По първоначална информация пожарът е предизвикан от хора, които са се самонастанили с палатки в района. Те са евакуирани.
Терзиев: Бургас спечели, но да кажат защо избраха него?
"София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството. Затова за всички софиянци е важно да има прозрачност за начина, по който е взето решението", настоя столичният кмет