25 Март, 2026

Жълт код за валежи в пет области за 17 юни

Жълт код за валежи в пет области за 17 юни

От северозапад през страната ще премине студен атмосферен фронт

Жълт код за валежи и гръмотевична активност е обявен за пет области на страната за 17 юни, събота. Това сочи справка в сайта на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН. Предупреждението е в сила за областите Смолянска, Кърджалийска, Хасковска, Ямболска и Бургаска. На места в тези райони количеството на валежите ще e над 15 л/квадратен метър и ще има условия за градушки.
 
През следващото денонощие от северозапад през страната ще премине студен атмосферен фронт. През нощта превалявания ще има в северозападните райони. През деня в събота валежите ще обхванат страната, като най-късно ще завали в крайните югоизточни райони. На много места ще има гръмотевични бури и ще има условия за градушки. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад в повечето райони ще е слаб, в Дунавската равнина – умерен, временно до силен и с него ще нахлува студен въздух.
 
Максималните температури ще са между 22 и 27 градуса, в София около 22 градуса.

Атмосферното налягане ще е малко по-високо от средното за месеца, но ще продължи да се понижава.

До 35 градуса, интензивни валежи и гръмотевични бури през юни

В планините ще е облачно с краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Ще нахлува студен въздух и максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19 градуса, на 2000 метра – около 9 градуса.


Сподели:

Коментари (0)

Путинистът Репин идва за концерт със Софийската филхармония - какво мисли министър Найден Тодоров?

Путинистът Репин идва за концерт със Софийската филхармония - какво мисли министър Найден Тодоров?

СГС спря делото срещу бившия зам. столичен кмет Никола Барбутов

СГС спря делото срещу бившия зам. столичен кмет Никола Барбутов

Заедно с Барбутов подсъдими са Петър Рафаилов, Соня Клисурска и Росица Пандова. Мотивите на съда да прекрати делото са неясни и неточно формулирани обвинения срещу тях.

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Димитър Ганев: При силна конфронтация с "Прогресивна България" печели Радев

Ганев отбеляза пряката зависимост между БСП и новия политически проект на абдикиралия президент, припознавайки в тях скачени съдове“