Отговорността за кворума е на управляващото мнозинство", обяви зам.-председателят на парламентарната група „БСП за България”
Скандалите в Народното събрание продължиха и след прекратяването на днешното заседание и парламентарния контрол. Остри реплики към БСП, които си излязоха от залата, бяха отправени и от страна на ГЕРБ, и от "Обединени патриоти".
Социалистите обаче не останаха длъжни и отвърнаха. "Ако някой си мисли, че БСП бяга от дебат и не е подготвена за дебат, много се лъже, предаде Канал 3.
Отговорността за кворума е на управляващото мнозинство", обяви зам.-председателят на парламентарната група „БСП за България” Жельо Бойчев, като така отговори на Цветан Цветанов, обвинил левицата, че саботира законодателната дейност.
"Кога ГЕРБ разбра и се усети, че е загрижена за хората? Защо тези законопроекти, за които се плачеше тук, не бяха приети преди два дни? Кога осъзнахме проблемите на хората като приоритет за работата.
Тази сутрин бяха предложени три извънредни точки в дневния ред. Кога и по какъв начин народните представители да се запознаят с тях и да бъдат пълноценни в дебата? Тъй като се твърди, че дори гражданско-процесуалният кодекс, който е предложение на наши колеги и безспорно е важен законопроект, ние сме избягали от него, как да тълкуваме тези ходове на ГЕРБ. Първо – този законопроект отсъстваше от седмичната програма, която се утвърди в сряда сутрин и беше добавен допълнително. Когато днес се излиза и се предлагат три точки преди него, а той става точка четвърта, какво да си помисли парламентарната група на БСП? Всичко друго, но не и желание за това точката да бъде приета", коментира Бойчев.
Той обвини председателя на парламента Цвета Караянчева в злоупотреба с право заради залегналите в програмата допълните точки и заради първоначалния и отказ да проведе поименна проверка за наличие на кворум по искане на БСП.
"Имаме много забележки към воденето на г-жа Караянчева", обяви Бойчев.
Според него зад случилото се днес в парламента прозира желанието на ГЕРБ да неглижира отстраняването на проф. Камен Плочев като управител на НЗОК, което също залегна като извънредна точка.
"Колкото се може по-малко да се шуми по тази тема, колкото може да затворим този дебат, за да няма отговор на големите въпроси за провала на политиката на правителството в сектор "Здравеопазване". За една година управление те смениха един министър, смениха и управителя на НЗОК, за да избягат от големия дебат – кой носи отговорност", смята народният представител и увери, че БСП винаги ще реагира остро на всички важни въпроси.
Фактор
Социалистите обаче не останаха длъжни и отвърнаха. "Ако някой си мисли, че БСП бяга от дебат и не е подготвена за дебат, много се лъже, предаде Канал 3.
Отговорността за кворума е на управляващото мнозинство", обяви зам.-председателят на парламентарната група „БСП за България” Жельо Бойчев, като така отговори на Цветан Цветанов, обвинил левицата, че саботира законодателната дейност.
"Кога ГЕРБ разбра и се усети, че е загрижена за хората? Защо тези законопроекти, за които се плачеше тук, не бяха приети преди два дни? Кога осъзнахме проблемите на хората като приоритет за работата.
Тази сутрин бяха предложени три извънредни точки в дневния ред. Кога и по какъв начин народните представители да се запознаят с тях и да бъдат пълноценни в дебата? Тъй като се твърди, че дори гражданско-процесуалният кодекс, който е предложение на наши колеги и безспорно е важен законопроект, ние сме избягали от него, как да тълкуваме тези ходове на ГЕРБ. Първо – този законопроект отсъстваше от седмичната програма, която се утвърди в сряда сутрин и беше добавен допълнително. Когато днес се излиза и се предлагат три точки преди него, а той става точка четвърта, какво да си помисли парламентарната група на БСП? Всичко друго, но не и желание за това точката да бъде приета", коментира Бойчев.
Той обвини председателя на парламента Цвета Караянчева в злоупотреба с право заради залегналите в програмата допълните точки и заради първоначалния и отказ да проведе поименна проверка за наличие на кворум по искане на БСП.
"Имаме много забележки към воденето на г-жа Караянчева", обяви Бойчев.
Според него зад случилото се днес в парламента прозира желанието на ГЕРБ да неглижира отстраняването на проф. Камен Плочев като управител на НЗОК, което също залегна като извънредна точка.
"Колкото се може по-малко да се шуми по тази тема, колкото може да затворим този дебат, за да няма отговор на големите въпроси за провала на политиката на правителството в сектор "Здравеопазване". За една година управление те смениха един министър, смениха и управителя на НЗОК, за да избягат от големия дебат – кой носи отговорност", смята народният представител и увери, че БСП винаги ще реагира остро на всички важни въпроси.
Още от България
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси