24 Февруари, 2026

Жертвата на взрива в Мъглиж е мъж на 45 г., четирима берат душа/ВИДЕО/

Жертвата на взрива в Мъглиж е  мъж на 45 г., четирима берат душа/ВИДЕО/

Жертвата от взрива във фабриката за боеприпаси в Мъглиж е 45-годишен мъж с инициали В.Т., съобщи на излизане от мястото на произшествието зам. - областният управител на Стара Загора Маноил Манев.Други двама мъже и две жени са ранени тежко.

Една жена на 51 години е с 50% изгаряния, втора жена на 31 години е с 20% изгаряния. Двете работнички са откарани от Стара Загора спешно към столичната спешна клиника „Пирогов”.

Пострадал е един мъж на около 50 годиуни с лека контузна рана на подбедрицата, след като е бил прегледан и лекуван в травматологията на Старозагорската болница е освободен за домашно лечение.

В Старозагорската болница е настанен за малко и 26 годишен младеж, който е силно излашен. Бил е ударен от врата, която е излетяла при взривната вълна.

В гръмналата фабрика"ВЕРТЕКС" ЕООД е за амуниции. Собственост е на бизнесмена Ганчо Ганев, твърди kazanlak.com. Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров и на мястото на мястото на инцидента, заедно с директора на националната пожарна  Николай Николов. Там е и военния министър Николай Ненчев.

Около 13:00 с няколко леки коли патрулирани от полиция откарала работниците от цеховете за снемане на показания.

Във "Вертекс" ЕООД работят повече от 50 работници и служители. Фабриката произвежда и търгува с ловни, сигнални амуниции и пиротехнически средства: 15 милиметрови сигнални патрони и звезди, пиротехнически продукти за военната промишленост. Извън производствената си дейност, фирмата е дистрибутор и вносител на широк спектър от ловни и спортни стоки и аксесоари.


Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му