Още вчера протестиращите недоволните граждани на площад Независимост обявиха, че днес планират нова, по-радикална акция - да обградят с жива верига парламента, която да продължи 24 часа и да не позволи на депутатите да влязат в НС.
От ранно утро започнаха да се събират граждани пред сградата на парламента. Отново се чуват свирка и тъпани, хората продължават да скандират „оставка”. Живата верига трябва да продължи докато падне кабинета.
57 човека от Благоевград вече са пристигнали в столицата, за да се присъединят към протеста. Благоевградчани обясняват, че това е групата, която протестира срещу назначението на Муса Палев за областен управител на Благоевград. Очаква се да пристигнат и други техни съграждни.
Отделно в социалните мрежи тече организация за мащабен протест, който да заяви за пореден път желанието на българите за оставка на Пламен Орешарски.
Още от България
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък
Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора
На място са изпратени шест екипа на пожарната, които работят за овладяване на стихията