Това стана по време на откриването на парламентарната асамблея на ЕНП в Брюксел, след като заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов и представителите на сестринските партии-членки на ЕНП запознаха Дол с напрегнатата политическа ситуация в България.
От своя страна Жозеф Дол представи ситуацията от България пред делегатите на партиите-членки на ЕНП от целия Европейски съюз.
Координаторът на групата на ЕНП в подкомисията по сигурност и отбрана на Европарламента и член на комисията по външни работи на ЕК Михаел Галер поиска да бъде запознат със ситуацията в България, след като по време на политическата асамблея на ЕНП чу от Жозеф Дол тревожната информация за ескалацията на протестите в страната.
Заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов представи пред Галер подробности около напрегнатата ситуация в България. Цветанов и Галер обсъдиха и връщането на Параграф 12 от Закона за досиетата, чрез който управляващите целят реставрирането на агентите от бившата Държавна сигурност на ключови позиции в управлението на държавата.
Галер е изключително притеснен, че странното мнозинство в Народното събрание, съставено от нереформирани комунисти, антиевропейска партия и етническа партия, може да приеме законодателство, с което да върне агенти на бившата ДС на управленски позиции в страната. Михаел Галер изрази и личната си подкрепа за протестиращите студенти в България.
Още от България
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката
Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално