Те припомниха, че Конституционният съд е премахнал лустрационните текстове от Закона за радиото и телевизията, които забраняваха на служители и сътрудници на Държавна сигурност да участват в управлението на БНТ и БНР и да са членове на Съвета за електронни медии (СЕМ).
Нормите бяха приети през далечната 1998 година със Закона за радио и телевизия, но никой не беше ги атакувал до началото на тази година, когато това направиха 57 депутати от БСП и ДПС, коментираха журналистите.
Петко Георгиев бе категоричен, че не трябва хора, сътрудничили на бившата Държавна сигурност, да заемат управленски позиции в обществените медии. Според него мотивите на Конституционния съд са абсолютно неиздържани.
Съвсем нормално е законодателят, обществото да въвежда някакви изисквания за това какви хора могат да заемат определени позиции, посочи Георгиев.
Според Георги Коритаров
Заемането на управленски постове в обществените медии трябва се определя от компетентността, професионализма и общата култура. Това решение на Конституционния съд аз няма да коментирам дали е правилно или не, то просто е цинично, коментира на свой ред Георги Коритаров, който бе осветен като агент на службите.
За пореден път интересите на една шепа хора се поставят над обществения интерес, категорични бяха и двамата. В тази връзка Георгиев постави въпроса - защо държавата работи срещу обществения интерес, след като всяка обществена медия се гради най-вече върху доверието на хората, заяви още Петко Георгиев.
Още от България
Вигенин: Невъзможно е да влезем в политическа коалиция с ГЕРБ
"Изборът на председател на Народното събрание е тежко повлиян от перспективата председателят да е и евентуален служебен премиер"
Хамид Хамид, ДПС-НН: Не очаквайте да дадем подкрепа, ако не бъдем потърсени за това
ДПС-Ново начало би подкрепило мнозинства, които ще отстояват евроатлантически ценности и ще работят по проблемите на хората
Дянков: За да влезем в еврозоната, ни трябва редовно правителство с редовен премиер
Без ГЕРБ не може да се състави редовно правителство