24 Април, 2026

Значителна облачност с краткотрайни превалявания

Значителна облачност с краткотрайни превалявания

Над по-голямата част от страната облачността ще е значителна. Ще има краткотрайни, на отделни места - интензивни, валежи от дъжд с гръмотевици. Почти без валежи ще остане в северозападните райони от страната. Максималните температури ще са между 21° и 26°, в София – около 22°. Атмосферното налягане слабо ще се повиши, но ще остане по-ниско от средното за месеца.

По Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, на отделни места с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са 22°-25°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 1 -2 бала.

Над планините ще има значителна облачност и превалявания от дъжд, на места интензивни. Ще духа слаб западен, по високите и открити части - до умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра - около 10°.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев: Избрах да стана депутат от Пловдив

Асен Василев: Избрах да стана депутат от Пловдив

"Съжалявам за това, защото това решение трябваше да бъде на нашите партньори от „Демократична България“. Не е моя работа като лидер на „Продължаваме Промяната“ да избирам между техните кандидати", заяви той.

Емил Дечев: Стари ченгета използват мръсни номера, за да неутрализират Кандев

Емил Дечев: Стари ченгета използват мръсни номера, за да неутрализират Кандев

"В тази война противникът ни има сериозни съюзници на ключови места в джуджетурата. Целта е той да бъде набеден и убит обществено", каза той

Избирателната активност в България е 𝟲𝟬.𝟴%, а в чужбина 𝟭𝟰.𝟯% - това е реалността

Избирателната активност в България е 𝟲𝟬.𝟴%, а в чужбина 𝟭𝟰.𝟯% - това е реалността

ЦИК обяви избирателна активност, която не е реална, защото над една пета от тези избиратели не живеят в България