Македонският премиер изпревари разследващите органи
Вятърът е разбил самолета близо до Солунска глава. Разследващите органи не искат да коментират предположенията, но самият премиер Заев го обяви. Виновен е вятърът, който е духал над Солунска глава, изпращайки четиричленно семейство от България към смъртта, съобщава македонското електронно издание „Република“.
Министър-председателят добави, че се е обадил по телефона на българския си колега Бойко Борисов да изкаже съболезнования и заяви, че най вероятно днес телата на мъртвото семейство ще бъдат транспортирани в София. От Комитетът за разследване на авиационни произшествия и сериозни инциденти съобщиха, че обяснение защо и как самолетът се разбива ще има след 30 дни.
Още от България
Иван Демерджиев: Пеевски ми връчи медал със сигнала до прокуратурата
"Твърденията за склоняване на свидетели и фабрикуване на сигнали не са просто върхът на политическото лицемерие, а са чиста форма на психологическа пародия",
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск