6 Декември, 2025

​Белгия увеличава парите за бежански центрове и депортации

​Белгия увеличава парите за бежански центрове и депортации

Белгийският държавен секретар Тео Франкен съобщи, че догодина страната ще увеличи бюджета си за разширяването на центровете за мигранти от закрит вид и за прогонване на незаконно пребиваващите чужденци, пише БТА.

Предвижда се закритите центрове да разполагат догодина с над 700 места. Тази година в центровете има 583 места, а през 2014 г. местата бяха 400, отбелязват местни медии. За тази година се предвижда връщането - доброволно или принудително - на близо 11 хил. незаконно пребиваващи чужденци. Този брой е с 8% повече от миналата година и с 25 на сто повече спрямо 2014 г., като се очаква догодина увеличението на бройките да продължи.

Държавата повишава бюджета за репатриране и депортиране на търсещи убежище със 17,7, до 84,8 млн. евро. От посочената сума 9,6 милиона евро ще бъдат пряко насочени към връщането на мигранти с осигуряването на самолетни билети, полицейски ескорт и медицински грижи.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.