23 Декември, 2025

​“Десен път” атакува украинския парламент, иска оставката на Аваков

​“Десен път” атакува украинския парламент, иска оставката на Аваков

Активисти от радикалното движение "Десен сектор" щурмуваха украинския парламент с искане за оставка на вътрешния министър Арсен Аваков.

Около 2000 души участваха в акцията, организирана по повод убийството по-рано тази седмица на един от лидерите на движението Александър Музичко, който загина от полицейски куршум при опит да бъде арестуван от спецполицаи.

Според "Десен сектор" Музичко, известен като Сашко Белия, е бил преднамерено убит от полицията, докато вътрешното министерство твърди, че той е загинал при престрелка.

Протестиращите разбиха прозорци и блокираха входовете на парламента в Киев с автомобилни гуми и скандираха "Предател!" и "Съд!" по адрес на Аваков.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Според разследването на Турската разузнавателна служба, Гьорен е пътувал от Турция до района на Афганистан и Пакистан, където е бил в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ и постепенно е израснал до ръководна позиция

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

В обхвата на мерките влиза забрана на вноса или трансфера на суров петрол и определени петролни продукти от Русия към ЕС, изключване на няколко руски банки от системата SWIFT и спиране на излъчването и лицензите в Европейския съюз на няколко руски медии