26 Юли, 2026

“Гардиън”: Притискат Камерън да не пуска българските имигранти

“Гардиън”: Притискат Камерън да не пуска българските имигранти

В нея се коментират опитите на британските министри да притискат Дейвид Камерън да не допуска български и румънски имигранти в страната след отпадането на ограниченията за достъпа им през 2014 година.

Временните ограничения бяха въведени през 2005 година и изтичат следващата година. Британските политици, обаче, се страхуват, че ще последва неконтролируемо "нахлуване" на такива работници. Според техните данни, очаква се около 29 млн. души да дойдат, привлечени от желанието за по-добър живот.

Кампания на британски министри ще представи лошите страни на Великобритания, за да отблъсне желаещите да живеят там чужденци.

Самият Камерън заплаши наскоро, че ще търси предоговаряне на условията с ЕС и ще направи търсенето на работа за българи и румънци много трудно.

Камерън предложи в речта си да се проведе референдум за членството на Великобритания в ЕС в периода 2015-2017 година.

 

Сподели:
Петролен танкер се взриви в Ормузкия проток

Петролен танкер се взриви в Ормузкия проток

Властите в Техеран още не са коментирали официално случилото се, след като стана ясно, че плавателният съд се е отклонил от официално определения маршрут

Крим е под обсада? Военен експерт очертава новия сценарий за полуострова

Крим е под обсада? Военен експерт очертава новия сценарий за полуострова

В интервю за Канал 24 майор в оставка Олексий Гетман, ветеран от руско-украинската война, посочва кой е първият етап в плана на ВСУ

Трети дрон е свален на територията на Румъния

Трети дрон е свален на територията на Румъния

Румънският президент припомня, че изтребител F-16 е свалил безпилотен летателен апарат, нарушил въздушното пространство на страната и в събота, и в петък

Коментари (0)