13 Юли, 2026

"Газпром": Очакваме първата доставка на газ по "Турски поток" тази година

"Газпром": Очакваме първата доставка на газ по "Турски поток"  тази година

"Газпром" очаква първата доставка на газ по "Турски поток" да се осъществи в края на декември, предаде ТАСС, позовавайки се на члена на управителния съвет на руския газов гигант Олег Аксютин.

"Очакваме газовите доставки по "Турски поток" да започнат до 31 декември. Морският участък на тръбопровода е напълно завършен, сухопътният участък от руска страна е готов на 100 процента, а от турска страна са завършени 73,5 процента. Очакваме през ноември строежът да бъде напълно приключен", каза Аксютин, цитиран от БНР.

Първата линия на "Турски поток" е предназначена за снабдяване на вътрешния пазар на Турция, а втората - за страните от Южна и Югоизточна Европа. "Газпром" започна строителството на "Турски поток" през май 2017 г. Общата дължина на газопровода е 930 километра. 

  
Сподели:
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля

Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля

Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски

САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби

САЩ поразиха иранска база за поддръжка на подводници и кораби

“Ударите през изминалата нощ намалиха способността на Иран да продължи да атакува търговски кораби”

Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец

Двамата българи, шпионирали за Русия, са пристигнали от Великобритания още преди месец

Очаква се да се върнат и останалите четирима осъдени, защото в момента Великобритания води политика за намаляване на присъдите за чужденци

Коментари (0)