4 Август, 2026

​Говорител на Тръмп: САЩ са отворени за идеята за общи военни операции с Русия срещу ИД

​Говорител на Тръмп: САЩ са отворени за идеята за общи военни операции с Русия срещу ИД

"САЩ са отворени за идеята за общи военни операции с Русия срещу джихадистите от групировката "Ислямска държава" в Сирия", заяви на пресконференция говорителят на Белия дом Шон Спайсър, съобщи АФП. 

На първия си редовен брифинг Спайсър отбеляза, че Тръмп съвсем ясно е дал да се разбере, че ще работи с всяка страна, която иска "Ислямска държава" да бъде победена. 

Той каза, че правителството ще работи с Русия или всяка друга страна за победата над екстремистката групировка, както на военния, така и на икономическия фронт, посочва АП. 

"Белият дом иска да даде възможност на повече и различни журналисти журналисти да задават въпроси на пресконференциите и затова в залата за брифинги ще бъдат разкрити четири места за задаване на въпроси по Скайп. Мисля, че ще е от полза за всички ни, ако дадем възможност да се чуят и гласове на хора, които не са непременно базирани във Вашингтон", добави той, съобщи Ройтерс. 

Спайсър защити изказването си, че церемонията по встъпване в длъжност на Тръмп е била най-гледаната в историята, като се позова на аудиторията, проследила церемонията по телевизията и други медии. 

Спайсър беше остро критикуван за коментарите си от медии, които отбелязаха, че снимките от встъпването в длъжност на Барак Обама при първия му мандат показват много по-голямо множество от това при встъпването в длъжност на Тръмп в петък. 

Сподели:
ISW: ВСУ провеждат контраатаки и настъпват в Харковска област

ISW: ВСУ провеждат контраатаки и настъпват в Харковска област

Украинските войски провеждат две операции в Харковска област: една отбранителна и една настъпателна.

Съгласие в ЕС за борбата с трафика на мигранти: Повече депортации, по-добър обмен на информация, мониторинг на социалните мрежи

Съгласие в ЕС за борбата с трафика на мигранти: Повече депортации, по-добър обмен на информация, мониторинг на социалните мрежи

Днес се проведе видеоконференция на вътрешните министри - заради нахлуването на мигранти в испанския ексклав Сеута

Зеленски обяви загубите на Украйна и Русия във войната

Зеленски обяви загубите на Украйна и Русия във войната

По данни на The New York Times за четирите години на войната на Русия срещу Украйна повече от два милиона руски и украински военнослужещи са били убити или ранени

Коментари (0)