10 Август, 2026

​Хакери удариха „Ислямска държава“, разкриха мащабни атентати

​Хакери удариха „Ислямска държава“, разкриха  мащабни атентати

Хакери объркаха плановете на джихадистите. „Ислямска държава“ планира атаки срещу военни бази на САЩ в Кувейт, Бахрейн и Саудитска Арабия, съобщава израелска компания занимаваща се с интернет-сигурност. Хакерите твърдят, че са успели да проникнат в комуникациите на терористите и че са успели от там да вземат информацията, предаде Breitbart, цитирана от "Фокус".„Инсайтс“, компания, водена от бившия офицер от военното разузнаване на Израел Алон Арвац, е проникнала в профил на „Ислямска държава“ в кодирана платформа за общуване. Организацията използва платформата в т.нар. „дълбок интернет“, за да насочва нападенията на своите 500 водещи терористи.
Сред посочените цели е фигурирала църквата в Северна Франция, където местен свещеник бе убит на 26 юли от терористи, заклели се във вярност на „Ислямска държава“. Сред „извънредно специфичните цели“ са фигурирали военновъздушни бази на САЩ, Великобритания и Канада, както и такива на европейски държави и на Израел.

Сподели:
Най-малко 18 са жертвите на земетресението в Колумбия

Най-малко 18 са жертвите на земетресението в Колумбия

Най-малко 18 са жертвите на земетресението в Колумбия

ПКК излезе с официална позиция, в която остро критикува законодателна инициатива на турските власти

ПКК излезе с официална позиция, в която остро критикува законодателна инициатива на турските власти

Подчертават, че „много от разпоредбите на законопроекта ще останат мъртва буква“, ако историческият лидер на ПКК Абдуллах Йоджалан, който по настоящем излежава доживотна присъда в Турция, не бъде освободен

„Огнена стена“ от 50 000 градуса: „Вояджър“ премина границата на Слънчевата система

„Огнена стена“ от 50 000 градуса: „Вояджър“ премина границата на Слънчевата система

Почти половин век след изстрелването си двата „Вояджър“-а продължават да изпращат данни от район, до който не е достигал друг създаден от човека космически апарат.

Коментари (0)