9 Февруари, 2026

"Ислямска държава" пое отговорност за нападението пред християнска църква в Египет

"Ислямска държава" пое отговорност за нападението пред християнска църква в Египет

Снимка: National Post

Джихадистката групировка пое отговорност и за взрива в супермаркет в Санкт Петербург

Терористите от групировката "Ислямска държава" поеха отговорност за атентата пред християнска коптска църква в предградие на Кайро, предаде БНР.

При нападението загинаха най-малко единайсет души. 

Джихадистката групировка пое отговорност и за бомбения взрив в супермаркет в Санкт Петербург, при който бяха ранени 13 души.

Полицията в египетската столица Кайро идентифицира нападателя. Това са съобщили от вътрешното министерство, цитирани от местни медии. 

Той е 33-годишният Ибрахим Исмаил Мустафа, работник в завод за алуминий. Мъжът е познат на полицията заради предишни свои участия в подобни атаки.  

Припомняме, че атентаторът бе ликвидиран.

Ислямски екстремисти поеха отговорност за няколко нападения срещу голямото християнско малцинство в Египет през последните години, включително две бомбени нападения на Цветница през април и експлозия в най-голямата коптска катедрала в Кайро през миналия декември, при която загинаха 28 души.

Полицията засили мерките за сигурност около църквите преди коледните празници на коптите на 7 януари, разполагайки полицаи пред християнски места и монтирайки метални детектори в някои от по-големите църкви.
Сподели:

Коментари (0)

Володимир Зеленски: Очакваме най-добрите бойни самолети в света...

Володимир Зеленски: Очакваме най-добрите бойни самолети в света...

Украйна има споразумения за доставка на 150 бойни самолета Gripen и 100 Rafale

Украински депутат: Преговорите сега са неизгодни за нас, да удържим до пролетта...

Украински депутат: Преговорите сега са неизгодни за нас, да удържим до пролетта...

Според Роман Костенко, член на партия "Голас" след месеци графикът ще бъде различен от настоящия

Сибига: Само един човек може да спре Путин, да ускорим преговорите

Сибига: Само един човек може да спре Путин, да ускорим преговорите

Лично аз не вярвам в каквато и да е инфраструктура или архитектура на сигурността без американците...Трябва да ги имаме до себе си, настоява украинският външен министър