26 Февруари, 2026

​Нова 48-часова стачка на моряците в Гърция

​Нова 48-часова стачка на моряците в Гърция

С трета поредна 48-часова стачка продължават протестите на моряците в Гърция, съобщава кореспондентът на БНР в Атина. Пристанищата са блокирани от петък. Не се движат фериботи и товарни кораби.

Хиляди гърци и чужденци останаха по принуда на островите. Прекратено е и снабдяването със стоки. Фермерите поискаха поне да се допуснат няколко кораба за трансфер на стоки, което беше отхвърлено като възможност от моряците.

Пристанищата ще останат затворени поне до петък, като моряците ще участват и в общата стачка в четвъртък.

Няколко часа продължиха днес преговорите с министъра на търговския флот, но без споразумение. "Получихме само обещания,но не и ангажименти от страна на правителството", коментираха от морската федерация на моряците.

Протестите са срещу увеличените данъци на работещите в морския транспорт

Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"