17 Август, 2026

​Откриха писмо от убиеца на руския посланик в Турция

​Откриха писмо от убиеца на руския посланик в Турция

Главният прокурор на Турция разкри пред медиите, че е открито писмо, написано от убиеца на руския посланик в Анкара. Това съобщиха от организацията „Мидъл Ийст Монитър“.

Съдържанието му индикира, че покушението в галерията е било извършено от гняв „към бруталните руски дейности по света“. Но според следователите то е било написано и оставено умишлено, за да отклони вниманието от основните причини.

В съобщението бившият полицай Мевлют Мерт Алтънташ прогнозира, че не само Русия, но и САЩ ще намерят края си много скоро:

„Никога няма да бъдете в сигурност, докато ние, арабите, не се чувстваме в сигурност в собствените си страни“, пише той.

Наред с писмото са открити и множество други арабски книги, обявиха от полицията. Те подчертаха обаче, че литературата по никакъв начин не е обвързана с екстремистки идеи. По последна информация властите все още не са успели да отключат и мобилния телефон на Алтънташ.

В медийното пространство съществуват спекулации, че мобилното му устройство ще бъде изпратено в Русия, за да бъде иззета информацията от него.

Сподели:
Турция планира да съкрати вноса на петрол през руски пристанища

Турция планира да съкрати вноса на петрол през руски пристанища

Данни от борсовата търговия разкриват, че през юли турската страна е получила около 900 тона петрол при 1,2 млн. тона през юни, като според експерти това се дължи на спада на вноса през черноморските пристанища на Русия

Forbes: На фона на рекордни загуби на Русия, се мисли за масова мобилизация

Forbes: На фона на рекордни загуби на Русия, се мисли за масова мобилизация

Meduza по-рано съобщи, че руски представители обсъждат възможността за провеждане на такава мобилизация след изборите за Държавна дума през есента

Ройтерс: Русия порази съоръжения в стоманодобивен завод на Украйна

Ройтерс: Русия порази съоръжения в стоманодобивен завод на Украйна

Руските сили удариха най-големия стоманодобивен завод в Украйна през нощта в индустриалния град Кривой Рог, родния град на президента Володимир Зеленски

Коментари (0)