Любопитни новини пристигат от Чечня, съобщава електронният сайт dill.media. Източници, близки до изданието съобщават, че Кадиров е предприел редица стъпки, които не могат да бъдат определени по друг начин, освен като подготовка за евентуални негативни събития в Москва.
В планинското село Беноя се изгражда огромен склад за оръжие, боеприпаси и хранителни продукти. Сформират се нови военни подразделение, които трябва да охраняват селото, прилежащите към него територии и пътища в случай, че непредвидени обстоятелства в Москва предизвикат бунтове сред самите муртади.
Източниците съобщават, че с подготовката на тези формирования и укрепления около Беноя е натоварен Магомед Ханбиев. По негов съвет Кадиров създал подобни добре укрепени точки още в Джохаре и Хоси-Юрте. Въпреки това, основните сили са съсредоточени в Беноя, превръщайки селото в главен базов лагер.
В Беноя се изграждат подземни бункери
и инфраструктура, която да обезпечи пребиваването за по-дълго време там. В строителството им са привлечени изключително местни жители на селото, подбрани лично от Магомед Ханбиев.
Още по-любопитно е съобщението, че Магомед Канбиев и обкръжението му разпространяват сред младежите информация, предварително съгласувана с Кадиров, че Ханбиев се явява привърженик на единобожието и всъщност никога не е признавал поклонниците на суфистките могили и разни други ереси.
Ако тази информация се окаже вярна, то е възможно да се подготвя запасна ислямска идеологическа база, която да разчита на подкрепата на местното население.
Според запознати действията на Кадиров показват, че в средите на кремълската върхушка всъщност има сериозно напрежение, за което говорят от известно време много независими експерти.
Все още не е ясно и до какво ще доведе това противоборство в Кремъл. Досега на Путин му се отдаваше да разрешава конфликтите, оставайки винаги на страна от тях. Но убийството на Немцов, което както стана ясно, е било организирано от личната охрана на кремълския водач Золотов, а изпълнено от Кадировците, позволи на противниковите силови групировки да засилят своето влияние и
шантажа по отношение на Путин
Прибързаното и дори паническо решение на Путин да сформира лична „национална гвардия“ начело с Золотов и последвалия след това опит да влезе като постоянен член в Съвета за сигурност на Русия, потвърждават, че властелинът на Кремъл наистина много сериозно се опасява от извършването на дворцов преврат.
Що се отнася до Кадиров, в случай, че бъдат отстлабени позициите на Путин или бъде отстранен от властта кремълският господар, неговата перспектива е много тревожна. Няма никакви варианти Кадиров да се спаси ( това се отнася и до неговата лична въоръжена банда), освен да се скрият в гората, където да чакат по-добри времена.
Затова на него му е нужно много оръжие и много пари. Без пари никой няма да се наеме да го защитава.
Има и още един вариант – да отлети за Аби Гош в „Израел“, ако разбира се позволят на самолета да излети или не бъде свален от собствените си охранители.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
По поръчка на руските разузнавателни служби! В Полша арестуваха мъж, опитал се да убие представител на украинска оръжейна компания
"Разследването разкри, че Серхий П. е заложил самоделно взривно устройство под автомобила, използван от потенциалната жертва", съобщи Агенцията за вътрешна сигурност на Полша.
Бригаден генерал разказа за рейда на украински хеликоптери срещу Белгород
„Възможно е след края на войната да разкрием повече за нашите операции и да разкажем повече за нашите герои, които са изпълнявали още по-дръзки задачи на много по-големи разстояния“, каза той
„Аксиос“: Американските военни тихомълком са установили коридор за корабоплаване през Ормузкия проток
Официални лица заявиха, че около 10 милиона барела петрол на ден - приблизително половината от обема преди войната - се транспортират през протока и се инжектират на световния енергиен пазар