7 Декември, 2025

​Семейство Обама пожелаха на всички американци весела Коледа

​Семейство Обама пожелаха на всички американци весела Коледа

Президентът и първата дама на САЩ Барак и Мишел Обама направиха видеообръщение, в което за последен път като първо семейство на страната пожелаха на всички американци Весела Коледа. Барак Обама заяви:

Най-страхотният подарък, който Мишел и аз получихме през последните 8 години беше честта да служим като ваши президент и първа дама. Нашата страна е по-силна и благоденстваща, отколкото, когато пристигнахме за първи път. Имам надежда, че прогресът, който изградихме заедно, ще продължи в идните години. Утре, за последен път като първо семейство, ние ще се присъединим към християните по света, за да ликуваме раждането на нашия Спасител. И докато преразказваме историята от святата нощ, ще си припомним и неговото вечно послание - за безгранична любов, състрадание и надежда. Това са ценностите, които ръководят не само християнската вяра на моето семейство, но и тази на американците евреи, мюсюлмани, атеисти и изобщо всички американци. Очаквайки Нова Година нека се върнем към ценностите, които споделяме. И от името на цялото семейство Обама - Мишел, Малия, Саша, Бо и този пакостник Съни - Весела Коледа на всички.

Мишел Обама допълни:

Идеята е да подкрепяме близките си. Да се отнасяме към другите така, както искаме да се отнасят с нас. Да се грижим за болните, да нахраним гладните и да посрещнем скитниците, независимо откъде идват, или каква е вярата им. Пожелаваме на вас и семейството ви щастлива и здрава 2017-а. Благодаря и Бог да ви благослови.

Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“