25 Юни, 2026

"Вашингтон пост": Великобритания ще се разпадне след излизането си от ЕС

"Вашингтон пост": Великобритания ще се разпадне след излизането си от ЕС

Шотландия и Северна Ирландия ще станат независими държави, за да останат членки на ЕС

Великобритания ще се разпадне след излизането си от Европейския съюз, прогнозира вестник "Вашингтон пост".

"Ние всеки сме свидетели на драмата около Брекзит. Обединеното кралство рано или късно ще напусне блока. Няколко години по-късно от властта на Лондон ще се откъснат двете големи автономни части на Великобритания (Шотландия и Северна Ирландия). Двете страни ще станат независими държави, за да станат членки на ЕС. Тогава Британия ще се свие до Англия и Уелс", смята авторът.

По думите му, Брекзит ще забави ръста на икономиката на Кралството.

"Това ще допринесе за сепарастиките настроения", допълни той.

 
Сподели:
Мощно земетресение е регистрирано в Япония -  6,9 по Рихтер

Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер

Сърбите се доверяват много повече на Русия и Китай, отколкото на ЕС

Сърбите се доверяват много повече на Русия и Китай, отколкото на ЕС

Русия получава доверието на 58,4% от анкетираните сръбски граждани, Китай - 54,5%, ЕС - 39,8%

Катастрофално земетресение във Венецуела - предполага се, че жертвите са десетки хиляди

Катастрофално земетресение във Венецуела - предполага се, че жертвите са десетки хиляди

Два последователни труса с изключителен интензитет - първият бе с магнитуд 7,2 по скалата на Рихтер, вторият - 7,5

Коментари (0)