31 Юли, 2026

​Въздушни атаки унищожиха болница в Сирия

​Въздушни атаки унищожиха болница в Сирия

Въздушни атаки унищожиха единствената болница в държания от бунтовниците град до Алепо Атариб, съобщава "Ройтерс". Няколко от членовете на медицинския екип са ранени.

Сирийската обсерватория за човешки права, занимаваща се с документирането на нарушения на правата на човека в страната с база във Великобритания, съобщи, че самолети са ударили по града днес. Болницата е била директно уцелена.

Това е единственото здравно заведение в града и околностите, което обслужва около 60 000 души.

От няколко дни западните околности на Алепо са подложени на тежки въздушни нападения.

Активисти за човешки права в бунтовническите райони обвиняват Дамаск и Москва за това, че целят да унищожат болници, пътища за доставяне на хляб и други инфраструктури, ползвани от цивилните.

Те обаче отрекоха обвиненията и обясниха, че се целят само във военни бази на бунтовниците, които те смятат за терористи.

Сподели:
Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век

Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век

Тактиката на сухопътните бойни действия се промени завинаги именно по време на руско-украинската война

Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение

Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение

Особено внимание авторът отделя на украинските удари срещу военната логистика и инфраструктурата на Русия в окупирания Крим

Зеленски: Съюзът между московските изроди  и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с  балистични ракети

Зеленски: Съюзът между московските изроди  и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с балистични ракети

Той нарече ключов приоритет за Украйна ракетите за противовъздушна отбрана – преди всичко ракети за Patriot, но също така за NASAMS, IRIS-T, HAWK и други системи

Коментари (0)