Днес празнуваме Бъдни вечер и сме в очакване на Рождество Христово. Християни от целия свят се събраха на площада пред базиликата „Рождество Христово“ във Витлеем, рожденото място на Исус Христос.
Още с изгрева на слънцето десетки туристи и местни християни се наредиха на опашка пред свещеното място:
Базиликата е построена през 4-ти век над пещерата, където според християнската традиция е роден Иисус. Тя е в списъка на ЮНЕСКО за застрашените обекти. В момента тече първата й реставрация, откакто е била построена преди 1 700 години.
Латинският патриарх на Йерусалим Пиер-батиста Пицабала - върховен духовен водач на римокатолиците в Светите земи, пожела на всички светли празници:
Днес той ще води годишната процесия към Витлеем и след това в полунощ ще се отслужи литургия в църквата.
Още от Свят
Мадяр: Украинските дронове поразиха център на руската ФСБ и още 102 цели за 48 часа
През юли и август при операция „Кримският шалтер off" са унищожени общо 211 енергийни обекта на противника
Руска атака порази стадион "Черноморец" в Одеса
Утре на стадиона трябваше да се играе среща от Украинската висша лига между местния "Черноморец" и "Колос"
Тръмп обжалва решението за строежа на балната зала пред Върховния съд
Той определи решението като „ужасно, политически мотивирано и незаконно“