29 Юли, 2026

140 000 руснаци на протест за двойни заплати в Деня на труда

140 000 руснаци на протест за двойни заплати в Деня на труда

140 хиляди души се събраха на традиционното шествие на профсъюзите в Москва по повод Деня на труда. Тази година шествието премина под лозунга "Ръст на цените - дойни заплати". Изборът на лозунг от Федерацията на независимите профсъюзи в Русия обясниха с това, че е нужно да се повиши платежоспособността на населението, което от своя страна ще подобри като цяло състоянието на икономиката в страната, пише БЛИЦ.

Сред други лозунги, които се открояваха на шествието, бяха искания за повишаване на минималната работна заплата, осигуряване на безопасността на труда, намаляване на задълженията и допълнителния труд на работниците. Освен това руските профсъюзи настояват да не се допуска увеличаване на пенсионната възраст в страната.

По традиция към шествието се присъедини кметът на Москва Сергей Собянин и представители на партията "Едина Русия". Той поздрави присъстващите и изказа радост, че въреки лошото време настроението е добро.

Масово участие осигуриха и от Национално освободително движение, активисти от Общорусийския народен фронт, Федерацията на независимите профсъюзи на Русия, Профсъюзът на работниците от Москва и партиите "Справедлива Русия" и комунистическата партия. По сведения на милицията в Москва на 1 май в града ще се проведат около 300 различни мероприятия, за реда и сигурността на които ще следят повече от 8 000 души. За да се осигури численият състав са командировани около 5000 души от вътрешни войски, представителите на народното опълчение, доброволци и частни охранители.

Сподели:
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната

Коментари (0)