7 Декември, 2025

15 министри на Тереза Мей обмислят напускане на кабинета

15 министри на Тереза Мей обмислят напускане на кабинета

Трима младши министри изпратиха писмо до "Дейли Мейл", с което призовават британския премиер Тереза Мей да отложи Brexit  ако не успее да постигне консенсус с Брюксел. Заплахата още министри да напуснат кабинета ѝ става все по-голяма заради нейния отказ да отхвърли възможността Великобритания да напусне Европейския съюз без договор на 29 март, предаде БГНЕС. Предупреждението дойде, след като други трима министри публикуваха подобно писмо през уикенда.

„Настояваме правителството да предприеме тези стъпки още тази седмица. Ние трябва да действаме, за да се убедим, че на 29 март няма да бъдем хвърлени в пропастта. Начинът да се направи това е да се търси кратко удължаване на Член 50, за да може преговорите да бъдат завършени, законът да бъде приет и паниката, в която е бизнесът, да се разсее”, написаха министрите в писмото си. То е подписано и от министъра за бизнеса Ричард Харингтън, както и от енергийния министър Клеър Пери.

„Всички ние сме съгласни, че не можем да бъдем част от правителство, което позволява на страната да напусне ЕС без сделка. Докато Денят наближава аз мисля, че трябва да предприемем реални мерки да направим нещо, за да предотвратим тази катастрофа”, заяви министърът на културата и медията Маргот Джеймс пред радио Би Би Си.

„Дейли мейл” съобщава, че 23-ма консервативни „дисиденти” тайно са се срещнали в понеделник, за да обсъдят плана си. Според медията поне 15 министри са заявили, че са "готови да напуснат”.
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.