Най-малко 16 души са убити в египетската столица Кайро, след като бомба е била хвърлена в ресторант, съобщи BBC. Нападението е станало в центъра на града, съобщават местни медии. Забелязани са трима мъже с маски, които са хвърлили бомбата в ресторанта и след това са избягали. По информация на „Ройтерс“ един от заподозрените е бил недоволен бивш служител на заведението.
Ресторантът се намира в сграда, от която е трудно да се излезе бързо. Жертвите, които по първоначални данни са 16 души, са починали от изгаряния и задушаване от вдишания дим. Най-малко петима са ранените при инцидента. Кайро и преди е бил разтърсван от подобни нападения срещу цивилни и сили на реда, като в много от случаите са били извършени от предполагаеми ислямисти. Все още се изяснява дали и този инцидент е свързан с „Ислямска държава“ или друга терористична групировка, или става въпрос за лични мотиви
Още от Свят
Руски дрон удари дома на многочленно семейство в Сумска област, има жертви
Под процесуалното ръководство на Сумската областна прокуратура е образувано досъдебно разследване за извършване на военни престъпления, довели до смъртта на хора
Дипломатически пробив: САЩ и Иран договориха пътна карта за мир
Планирано е окончателното споразумение между Вашингтон и Техеран да бъде постигнато в рамките на 6 дни
Руски дрон порази товарен кораб, един човек е загинал
Осем моряци, сред които граждани на Турция и Индия, са напуснали кораба със спасителен сал