25 Юни, 2026

18 жертви взе лошото време в САЩ

18 жертви взе лошото време в САЩ

Броят на жертвите на бурите, торнадо и наводненията, които връхлетяха южната част на САЩ, достигна 18, съобщи Асошиейтед прес. 

Властите заявиха, че в щата Джорджия са били намерени още няколко тела на загинали, с което жертвите на природните стихии там станаха 14. 

Четирима загинаха в събота в щата Мисисипи. 

Губернаторът на Джорджия Нейтън Дийл обяви извънредно положение в няколко окръга, които пострадаха най-тежко от бедствието. 

Извънредно положение е обявено и в някои райони на Мисисипи. 

Лошо време сполетя и щатите Тексас, Алабама, Луизиана и Флорида. 

Засега там няма данни за жертви. В някои райони са били разрушени или повредени сгради. 

Американският президент Доналд Тръмп обеща федерална помощ за Джорджия, Флорида и Алабама.

Сподели:
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения

Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения

„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"

Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус

Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус

Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна

Мощно земетресение е регистрирано в Япония -  6,9 по Рихтер

Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер

„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"

Коментари (0)